Autor Téma: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon  (Přečteno 39579 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #45 kdy: Čtvrtek, 13/04/2006, 21:50 »
Citace: godzi
já jsem si to pro jistotu ješt? zapatlal n?jakám spešl vysokoteplotním lepidlem od JOHN DEERA, je to  jen tak pro sichr.
Jo tak to asi neco podobnyho udelali i ty machri ve Varese na mym Canyonoj :). Protoze jsem visel na 2m tyci nasazeny na gole a ani za houno jsem tu matku nepovolil. Ohrati taky nepomohlo. Pak se na to povesil i tata, tyc ohnul a tak sla na radu zorbrusovacka. Pozn.: Povolovali jsme to opravdu na spravnou stranu, ale uz nevim jaka to byla :).
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline rimmer

  • Člen CC
  • Starší člen
  • ****
  • Příspěvků: 186
  • Pohlaví: Mužské
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #46 kdy: Čtvrtek, 13/04/2006, 22:59 »
Citace: sejrac
Citace: godzi
já jsem si to pro jistotu ješt? zapatlal n?jakám spešl vysokoteplotním lepidlem od JOHN DEERA, je to  jen tak pro sichr.
Jo tak to asi neco podobnyho udelali i ty machri ve Varese na mym Canyonoj :). Protoze jsem visel na 2m tyci nasazeny na gole a ani za houno jsem tu matku nepovolil. Ohrati taky nepomohlo. Pak se na to povesil i tata, tyc ohnul a tak sla na radu zorbrusovacka. Pozn.: Povolovali jsme to opravdu na spravnou stranu, ale uz nevim jaka to byla :).
Opravdu hustá poznámka :lol:
Edit: Po neúspěšných studiích na VŠ sem si hned po nastoupení do práce koupil Suzuki Freewind 650 (vypadá jako Canyon).
Zavítal jsem sem, protože až začnu přemýšlet o něčem jiném, budu koukat hlavně po Gran Canyonu. Ducati Desmo má prostě charisma.

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #47 kdy: Pátek, 14/04/2006, 00:54 »
zítra jedu shán?t díl do Polska (psal jsem tam e-mail, ale nebyli mi shopni odepsat) snad n?jakou tu korunku ušet?ím :|
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #48 kdy: Pátek, 14/04/2006, 06:31 »
Tak to je mazec!!! Je tam opa?nej závit aby se to nepovolilo.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #49 kdy: Pátek, 14/04/2006, 07:44 »
Citace: godzi
Tak to je mazec!!! Je tam opa?nej závit aby se to nepovolilo.
Pokud je ?e? o p?edním ?et?zovém pastorku, m? se pravideln? povoloval taky. Držela mi to vždy jen ta zabezpe?ovací podložka. Matka byla vždy úpln? volná. Když jsem ji utahoval, tak na b?žnou stranu. Žádnej obrácenej závit.
A všechno je jinak... Mik.

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #50 kdy: Pátek, 14/04/2006, 11:53 »
Vsak si to predstavte. Pastorek se z pohledu ze ktereho sroubujete matici toci proti smeru hodinovych rucicek. Tak pusobi i sila kdyz za to tahate. Tak pokud je tam pravy zavit, mohlo by se to teoreticky povolovat pri jizde, pokud je vule na drazkovani mezi hnaci hrideli a pastorkem. Coz je, sice minimalni, ale je. Kdyz brzdite motorem, tak se to zase utahuje. Pak se to mrcla sem tam a je  z toho maler :). Z toho soudim, ze je takrka jedno jaky tam je zavit.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #51 kdy: Pátek, 14/04/2006, 19:00 »
Citace: Choze
Motorka byla dnes v cajku, byly to jen 4 šrouby. Je fakt, že jsem na to ?ekal dlouho, ale taky se zachovali férov?. Neplatil jsme ani korunu (dnes už jsem mechanika uhán?l, že motorku prost? dnes pot?ebuju).
Cena ložiskový segment do volnob?žky stojí opravdu 4800,- (Cagiva - Brandýsek u Kladna), ale v servisu mi ho nabídli za 3800,- mají p?eci jen n?jaké slevy, které ty nedostaneš.
Jel jsem hned do Brna, ale skon?il jsem v p?li cesty (50km). Povolila se matka na p?edním ozubeném kole?ku a ve 150 km/h mi klesli otá?ky na neurál (1800). ?íkla jsem si, že se asi vyhodil kvalt, ale ne. Kole?ko se vysunulo ze záb?rové osy (na ose z?stalo, ale na té hladké ?ásti). Zastavil jse mzrovna u n?jakého statku, ale ani tam takovej šroub nem?li, tak jsem holt musel zavolat pro odvoz. V Cagiv? mi ?ekli, že tato matka stojí 202,- K? Koupím oby?ejnou, je to M20x1,25
Jelikož v Polsku jsou na tom ješt? h??e než u nás pot?eboval bych n?jaký kontakt na ten tv?j servis jestli by mi to nemohli za t?ch 3800 poslat. Napiš mi ho prosím
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #52 kdy: Pátek, 14/04/2006, 23:51 »
nevím jak u vašich stroj?, ale tu toho mojeho, tak byla p?vodn? korunková mati?ka a h?ídel byla provrtaná aby se tam dala dát taková spešl závla?ka.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #53 kdy: Sobota, 15/04/2006, 16:58 »
Žádná závla?ka, je tam zajiš?ovací podložka s "jazý?kem" na matici (to? vše), když jsem odjižd?l ze servisu, tak tam ta zajiš?ovací podložka byla (i matice). Te? mi pro jistotu za?al týct olej z p?ední vidlice :(
To Pastell: Kontakt ti m?žu dát, ale nevím jestli ti daj slevu, ?íkal mi to ze známosti. Každej servis má slevu na díly na moto. Musíš se se servisem, do kterého chodíš, n?jak domluvit. Jinak kontakt je 604/777699 servis Yamaha - Rudoltice u Lanškrouna, ale na 90% ti to za 3800,- nedaj. Jedin?, že bych to zkusil vzít na sebe.
Na opravu motorky jsem ?ekal skoro týden (bez jednoho dne), ikdyž je to práce na max 2hod. Ale zas tam byl super p?ístup, tak si nest?žuju.
No v úterý jde do jinýho servisu (jedny ruce na motorce už 6 let, jsou lepší, než to st?ídat :) ). ?et?zová sada, pancé?ové hadice - tyto to maj za sebou, olej, fitry, ventily, olej + gufera ve vidlicích. Tak snad to stihnou vše ud?lat do ?tvrtka, aby byla na Vymetání fit.
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Offline Mikusak

  • Honda CBF 1000s
  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 982
  • Pohlaví: Mužské
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #54 kdy: Sobota, 15/04/2006, 19:32 »
Jak snad to stihnou? Musí ne?
A všechno je jinak... Mik.

Offline Choze

  • Aktivní člen
  • ****
  • Příspěvků: 927
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #55 kdy: Sobota, 15/04/2006, 19:38 »
No jasn?, že musí, jen jestli budou mít všechny díly (co budu pot?ebovat)
Yamaha FZ6S-S2 2007  45 200km (Canyon 500 '99 44 400km prodáno duben 2007)

Daniel

  • Host
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #56 kdy: Úterý, 18/04/2006, 14:02 »
Citace: sejrac
Vsak si to predstavte. Pastorek se z pohledu ze ktereho sroubujete matici toci proti smeru hodinovych rucicek. Tak pusobi i sila kdyz za to tahate. Tak pokud je tam pravy zavit, mohlo by se to teoreticky povolovat pri jizde, pokud je vule na drazkovani mezi hnaci hrideli a pastorkem. Coz je, sice minimalni, ale je. Kdyz brzdite motorem, tak se to zase utahuje. Pak se to mrcla sem tam a je  z toho maler :). Z toho soudim, ze je takrka jedno jaky tam je zavit.
Tak jsem si to p?edstavil a mám dojem že je to p?esn? naopak než píšeš.Ve finále to vyjde ale na stejno :) .

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Oprava volnob?žky na Cagiva Canyon
« Odpověď #57 kdy: Úterý, 18/04/2006, 19:55 »
Daniel: Jak si to tak znovu predstavuju, tak je to tak jak jsem psal. Ale finale je opravdu stejny :).
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline suharto

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Re: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #58 kdy: Úterý, 15/07/2008, 12:01 »
Bergr byl dokonce té lásky, že mi přípravky půjčil.
Ale uchytit tu bronzovou matku tak, aby člověk při tom páčení nerozbil magnety je pěkně tvrdý ořech. Svařil jsem si narychlo special klíč, kterým se to dá pevně a bezpečně chytit. Na tu M16 matku, kterou je třeba povolit, jsem nasadil ořech, ráčnu, a metrovou trubku. Chce to takový záběr, že mi to rozlámalo ten můj klíč, takže teď ho vařím znovu, a pořádně.
Chce to velký oběd, a pak to zkusím znova povolit. Bude to dřina pro dva lidi.

Offline suharto

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
Re: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #59 kdy: Úterý, 15/07/2008, 21:38 »
Takže radím každému, aby s opravou volnoběžky neváhal, a rozdělal to, nebo raději nechal rozdělat, při prvních příznacích. U mě byly šrouby OK, ale byla roztržená ta pružinka, válečky ochozené do všelijakých patvarů, a vydřená obvodová plocha věnce ozubeného kola tam, kde do ní zabírají ty válečky. Kdybych to byl rozdělal hned, tak možná stačilo jen zpravit tu pružinku. Myslím, že právě přítomnost jejich trosek mezi válečky způsobila takové opotřebení. Teď je v pytli jak to ložisko, tak i ozubené kolo. Cagiva by to měla rozdávat zadarmo, a ještě se omlouvat, a ne za to chtít takové prachy.
Rozebírat to doma se mi finančně rozhodně nevyplatilo. Zabil jsem s tím dva dny.