Autor Téma: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon  (Přečteno 39575 krát)

0 uživatelů a 2 Hostů prohlíží toto téma.

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #75 kdy: Úterý, 26/07/2011, 11:41 »
Mam canyona 500 od zimy  sem najel cca 3000km a ted se mě stalo že starter točil na prazdno dal sem tam rychlost - pohl z motorem a starter začal zabírat. Je to příznak povolených šroubů volnoběžky? Levy kryt motoru sem měl před 3000km shozeny (měnil sem těsní) a volnoběžka i šrouby se zdaly v pohodě. dik za rady.

Offline pigeon

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 248
  • Pohlaví: Mužské
Re: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #76 kdy: Pátek, 29/07/2011, 13:24 »
To spíš vypadá na pružinku kolem válečků, nebo válečky. Každopádně bych to raději otevřel....

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re: Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #77 kdy: Pondělí, 15/08/2011, 08:08 »
ted je to zas v pohodě necham to na zimu snad to vyderži

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #78 kdy: Středa, 18/04/2012, 14:35 »
Mohli byste mě někdo poslat na mail zboto@seznam.cz fotku klíče na povolení volnoběžky (stahovak mám), kterou tu uveřejnoval uživatel suharto, bohužel mi nejde odtud zobrazit, předem moc dík!!!!!!!!!!

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #79 kdy: Středa, 18/04/2012, 16:16 »
Ještě jeden dotaz až se mě podaři povolit matku držící rotor, jak polim zajištovací matku kterou sem našruboval na místo kde se sřoubuje stahovak rotoru(volnoběžky)? bude taky dorvane na krev od toho jak bude povolovat matku rotoru!!!!!!!!!!!

Offline kudrna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #80 kdy: Středa, 18/04/2012, 17:53 »
Ahoj takze klic uz mas?ja to delam tak ze nejdriv povolim stredovou matici ten aretacni klic si tam necham drzim klicem tusim ze 30mm stredovou matici povolim zase ten aretacni klic takhle asi trikrat a jde to kdyztak si tam nech i rychlost a at ti nekdo drzi zad.brzdu

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #81 kdy: Pátek, 20/04/2012, 11:22 »
Takže volnoběžka už je sundana, a všem doporučuju pučit si vzduchovou utahovačku a pak je povoleni šroubu a sundani volnoběžky je pak hračka!!!!! Po sundani sem zjistil že pružina je na sračky - vyřešim spojenim pružin z gufer. Otazka zni ty kameny co drži ta pružina jsou už trochu ojete co se stane když je otočím aby se ojely ted z druhe strany - bude to fungovat?

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #82 kdy: Úterý, 24/04/2012, 08:27 »
tak kameny sem nakonec radši dal tak jak byly, nasadil volnoběžku nasadil rotor - klinek, hřidel i matkou přilepil loctidem a dotahl pouze co dovolil odpor motoru. Motorku v pohodě nastartovala a jezdila najeto cca 10km. Další vyjížka začala tankováním (nádrž vyjeta skoro do sucha), po cca 2km, přestal držet volnoběh a při prudším přidání a nasledném ubraní plynu začala střilet do vyfuku. dojel sem domu motor zdechl a už nejde nastartovat. Co myslíte jedná se o roto čení rotoru nebu ucpaný karburator? Karburator sem zkoušel vyndat ale nejak tam neni místo musí se vyndat airbox? dik za rady.

Offline pigeon

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 248
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #83 kdy: Sobota, 28/04/2012, 11:44 »
Jde to i bez vyndání airboxu, ale porod je to řádný. Musíš různě kroutit, zasouvat a tak  :)

Offline tunel6

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 93
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #84 kdy: Úterý, 29/05/2012, 09:31 »
znovu volnoběžka chci si objednat volnoběžku z KTM 5844002600 nevite někdo z jakyho modelu a jaky rok vyroby to je? podle toho čisla mě to v obchdě nejsou schopni dohledat.

Offline pavlik1122oo

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #85 kdy: Neděle, 07/04/2013, 19:34 »
Mě ta volnoběžka nedá spát - takovej blbej dotaz, kdyby tam prostě volnoběžka nebyla, respektive to ložisko s válečkama, který zabírá a to velký ozubený kolo by bylo napevno spojený s rotorem magneta, tak co by se stalo? Normálně by to chytlo, akorát by se pořád točil startér a ty ozubené převody s ním ne? Teda když pominu že by to startér dlouho nevydržel a ty válečkové ložiska ne ozubených převodech taky ne.  Je to tak ne?  ;D

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #86 kdy: Pondělí, 08/04/2013, 10:54 »
Jj je to tak, startér nemá výsuvnou kotvu jako je u auta a tudíš tento nedostatek nahrazuje právě volnoběžka.
Následek a důsledek toho by bylo doslova odrovnání startovacího soukolí samo včetně startéru.
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline kudrna

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 27
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #87 kdy: Pondělí, 08/04/2013, 12:22 »
Je to tak mesic co jsem  menil jednomu klukovi lozisko objednal jsem normalne u sklad ktm poslal jsem jim číslo a za 2000kc bylo doma bez nejakych uprav jsem ho tam dal a funguje to.

Offline drtic

  • Sponzor CC 2013
  • Starší člen
  • *****
  • Příspěvků: 482
  • Pohlaví: Mužské
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #88 kdy: Úterý, 09/04/2013, 09:38 »
Je to tak mesic co jsem  menil jednomu klukovi lozisko objednal jsem normalne u sklad ktm poslal jsem jim číslo a za 2000kc bylo doma bez nejakych uprav jsem ho tam dal a funguje to.


Hoď sem odkaz ať si ho uložím kdyby náhodou bylo taky třeba když už jsem ten jeden z mála co má doma dva Caňony!!!!!
Není nad požitek z jízdy s nadbytkem kroutícího momentu!!!

Offline scjirk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
Re:Oprava volnoběžky na Cagiva Canyon
« Odpověď #89 kdy: Pátek, 19/04/2013, 08:39 »
Tak se mi taky volnoběžka asi vysypala, chci se na to kouknout o víkendu, ale rád bych si ty šrouby (co praskaj) koupil dopředu - o víkendu už vyskopevnostní neseženu (bude zavřeno)
Můžete mi napsat rozměr těch šroubů? Díky Jirka

CC 500 r.v. 1999