Autor Téma: Karta ?idi?? CagivaClubu  (Přečteno 13321 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Ice

  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 1 000
    • motogang
Karta ?idi?? CagivaClubu
« kdy: Sobota, 08/07/2006, 08:50 »
Vím, že to asi bude ožehavé téma, ale nev??ím, že tato situace vydží dlouho, a ze za?átku nás bude málo, kte?í se tomu vyhneme, tak pro? se nepochlubit se svými p?ír?stky resp. úbytky z ?ad bod?.... Není to žádná legrace, zvláš? pro mnohé z nás, kte?í se žíví ?ízením vozidel... ale t?eba se my ostatní pou?íme na co dávat po?ádn? majzla... Takže kdo z vás už n?jak zabodoval a nestydí se o tom mluvit, ho?te sem svou zkušenost, kolik bod? a za co to fásnul.... i p?esný pohled ?idi?e na jednotlivé situace bude fajn....:|
Suzuki Bandit 1250 SA r.v. 08, Jawa 350 r.v. 66, dříve Cagiva Canyon 500 r.v. 2000 (vzpomínám v dobrém)

Offline Maila

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 162
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 08/07/2006, 17:07 »
Vlastní zkušenost bohudík ješt? nemám, ale kámoš se mi p?ijel pochlubit že když se vracel z dovolený (tejden v Alpách na motorce), tak ho 10 km od domu zm??ili. Jel v obci asi sedmdesát. Bylo to za dva a p?l litru a t?i bodíky.
Cagiva Canyon 500, Lucky Explorer

Offline muscus

  • Bandit 650 K8, Canyon 500 r.v. 00
  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 170
  • Pohlaví: Mužské
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 08/07/2006, 19:04 »
No kur?a,to budem za chvili bez pen?z a bez ?idi?áku.

Offline Ice

  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 1 000
    • motogang
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 08/07/2006, 22:01 »
Citace: muscus
No kur?a,to budem za chvili bez pen?z a bez ?idi?áku.
doufejme, že: nás nedogo?ja :cool:
Suzuki Bandit 1250 SA r.v. 08, Jawa 350 r.v. 66, dříve Cagiva Canyon 500 r.v. 2000 (vzpomínám v dobrém)

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #4 kdy: Středa, 19/07/2006, 13:17 »
Ja jsem jeste zadnyho policajta od prvniho cervence nikde nevidel. A postovni schranku mam taky prazdnou.
S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #5 kdy: Středa, 19/07/2006, 13:42 »
policajta jsem sice už od 1.7. vid?l,ale byl to kámoš od nás ze vsi, kterej si šel v poledne do krámu pro nanuka, takže nevim. Jo a jiná?, lidi jezd?j snad ješt? h??, než normáln?!!!
Hayabusa 1,3 MPi

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #6 kdy: Středa, 19/07/2006, 14:31 »
Zajímav? je to pojatý tady www.motoraj.cz v úvodním fejetonu - ta holka mi mluví z duše (klikn?te na logo Motoráje.
V TV v?era dávali zajímavýho kouska, kterej v plechovce srazil bez ?idi?áku cyklistu, boural atd a blábolili k tomu n?co o 7 bodech. By m? zajímalo, jak je mu cht?j srazit, když nejni v evidenci ?idi?? pá? nemá ?idi?ák. Asi mu ho budou muset nejd?ív zdarma vystavit (tady se asi dá dost ušet?it za autoškolu a další kraviny kolem) , aby mohli dodržet literu zákona. Jóóó p?edpis je p?edpis.

Offline Ice

  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 1 000
    • motogang
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 20/07/2006, 07:56 »
Citace: roebuck
Zajímav? je to pojatý tady www.motoraj.cz v úvodním fejetonu - ta holka mi mluví z duše (klikn?te na logo Motoráje.
V TV v?era dávali zajímavýho kouska, kterej v plechovce srazil bez ?idi?áku cyklistu, boural atd a blábolili k tomu n?co o 7 bodech. By m? zajímalo, jak je mu cht?j srazit, když nejni v evidenci ?idi?? pá? nemá ?idi?ák. Asi mu ho budou muset nejd?ív zdarma vystavit (tady se asi dá dost ušet?it za autoškolu a další kraviny kolem) , aby mohli dodržet literu zákona. Jóóó p?edpis je p?edpis.
Zkusme brat v potaz, že si ty papíry n?kdy bude chtít ud?lat... a za?ínat místo s 12 s 5 body už je zajímavý.... dal bych to z5n?... a žádný úpis po roce, když nemáš papíry...
Suzuki Bandit 1250 SA r.v. 08, Jawa 350 r.v. 66, dříve Cagiva Canyon 500 r.v. 2000 (vzpomínám v dobrém)

Offline Pastell

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 494
  • Pohlaví: Mužské
  • Ducati S2R 1000
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 20/07/2006, 10:57 »
nebojte dostane 2 roky odklad a ta pokuta taky nebude nejmenší :)
ho visto,ho preso,comperare ... per amore ...Ducati

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #9 kdy: Pátek, 04/08/2006, 07:29 »
P?átelé, kamarádi,
V?era jsem m?l dopravní nehodu, za kterou jsem sice mohl, ale takhle se vám to m?že stát každému, takže tady jsou podrobnosti:

Protože jsme m?li jet na sobotní závody už v PA, zajel jsem ve CT zap?j?it spacak pro syna od tchýn? – to byla osudová chyba. P?i p?ejížd?ní hlavní silnice 500m od našeho domu, která je velmi frekventovaná jsem se podíval, že zleva jede auto, které bliká a bude odbo?ovat vpravo a zprava nic nejelo, tak jsem se rozjel. Pak p?išla rána, jelikož to auto zleva m? smetlo, jelikož jelo rovn?. Byla to stará šunka, u které je obrysové sv?tlo zažloutlé barvy vedle blinkru dole v nárazníku a já ho považoval za blinkr. Když jsem ho zahlédl a šlápl na to, už bylo pozd?. M? to posunulo celý p?edek o pár cm doprava, urvaná ob? sv?tla a chladi?, rozbitý nárazník – škoda (pokud se nehnuly ramena) minimáln? 30tis. Jasn? moje vina, by? jsem byl p?esv?d?en, že odbo?uje. P?l hodiny jsme v dešti ?ekali na policii a pak 1h sepisovali. Trochu mi odlehlo, když mi ?ekli, že to m?žeme vy?ešit na míst? a bez bod? a za 2000. Škoda na aut? je pro mne šílená, navíc už rok není havarijn? pojišt?né.
Protože jsem m?l strach z postihu, doma mi to zatím zjiš?ovali, takže když jsem nakonec ve?er p?išel, dozv?d?l jsem se, že jsem m?l dostat pokutu 2500,- a 4body a navíc, že je to ten typ p?estupku (nedání p?ednosti v jízd?), že když ho do roka ud?lá ?lov?k 2x, tak mu rovnou na 1_2 roku seberou ?idi?ák.
Tak jsme to probírali, m? to teprve za?lo vše docházet (taky se mi ud?lalo lehce nevolno), když v ? 10 ve?er zvoní mobil – policie ?R, jestli jsem doma, že se mnou ješt? pot?ebují mluvit a že p?ijedou za mnou. Zav?sil jsem a bylo mi jasné, že už p?išli na to, že se spletli a jedou mi dopo?ítat t?ch 500,- K? a ty 4 body.
Sice se velice omlouvali a byli velmi slušní (a nakonec jsme si 1/2h povídali o motorkách, jelikož jeden z nich byl motorká? a nadávali na bodový systém a nesmyslné limity a na m?stské strážníky, co dávaj body za 51 km – státní stále nastavují +10km), ale bylo to p?esn? tak. Doplatil jsem 500,- a mám 1/3 bod? pry? – tedy celé 4 a do roka se mi to nesmí stát znovu. Samoz?ejm? jsem jim vyhov?l, jelikož jinak by byla nehoda a její vyšet?ení na míst? zrušeno, p?edáno do správního ?ízení, kde bych bod? dostal stejn? a pokutu až 5tis.
Jsem v?l, ud?lal jsem blbou chybu a bude m? stát spoustu pen?z a rok nerv? na silnici. Našt?stí se ani m? ani spolujezdci nic nestalo. Tak dávejte všichni pozor a berte m? jako odstrašující p?ípad.
A nejv?tší paradox je ten, že stále prší a na ty závody kv?li kterým jsme si jeli pro ten spacák a tudíž jeli jinudy dom?, nakonec z?ejm? nepojedeme.

PS: takže s šet?ením na novou mašinu to jde do háje ...  :-(
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #10 kdy: Pátek, 04/08/2006, 07:43 »
tak to mi je lito covece ja to taky tuhle naprasil firemnim do auta.schovalo s emi za sloupek a nevidel sem ho.
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline godzi

  • I like Japanland
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 4 087
  • Pohlaví: Mužské
    • www.woloupejsiho.nz
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 04/08/2006, 08:07 »
hmmm, tak to teda pot?š pánb?h. Oldo, jestli budeš pot?ebovat n?jakou pomoc, tak jsem tady.
Hayabusa 1,3 MPi

Offline spatas

  • YAMAHA FZ6
  • Global Moderator
  • Odborník
  • ****
  • Příspěvků: 2 055
  • Pohlaví: Mužské
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #12 kdy: Pátek, 04/08/2006, 09:33 »
ja tez
Lepší je ztratit sekundu v životě, než- li život v sekundě!!!

Offline roebuck

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 407
    • http://www.roebuck.wz.cz
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #13 kdy: Pátek, 04/08/2006, 14:25 »
Pár tip? k t?mto v?cem už jsem slyšel:
1) Je pravda, že zaplatit na míst? je levn?jší
2) Body se po roce od p?id?lení od?ítají a proto je lepší další jejich p?íd?l odložit formou správního ?ízení - než totiž prob?hne, tak to dost dlouho trvá
3) Ú?edníky je t?eba zahltit jejich vlastní administrativou a není pravidlem, aby dávali víc pokutu než policie
4) Peníze ve správním ?ízení jdou do rozpo?tu pov??ené obce a ne policie, vždy je lepší p?isp?t na novou mate?skou školku než na nový pendrek
5) Policii musím platit hned - správní ?ízení by m?lo jít rozesplátkovat
6) Na míst? jste v šoku a ochotni podepsat vícemén? pravdivou verzi policie, u správního ?ízení se dá ledacos formulovat jinak
7) Berme si p?íklad pán? Husáka, ?aše nebo Bublana - ?ídil Oldin nebo osoba blízká, která z místa nehody odešla?

Já pevn? v??ím, že soudruzi na ministerstvu nám ješt? p?ipraví spoustu p?íklad? jak na to.

To Sejrac: Myslím, že na p?íští sraz bychom m?li Oldinovi na n?jakým vrakovišti pomalu p?ipravovat  n?jaký pojízdný auto
(nic ve zlým, tohle je vtip - m?že to potkat každýho z nás a d?ležitý je, že se nikomu nic nestalo)

Offline Oldin

  • Sponzor CC 2013
  • Aktivní člen
  • *****
  • Příspěvků: 768
  • Pohlaví: Mužské
  • změna je život :-) !
Karta ?idi?? CagivaClubu
« Odpověď #14 kdy: Pátek, 04/08/2006, 16:21 »
hoši, díky za podporu a ú?ast. Alespo? n?co mne t?ší, jestli se tu povede po?adí, tak mám "zatím" absolutní prvenství.
ALE TO JSEM FAKT NECHT?L !!!
OLDIN: CC 500, Suzuki DL-650 V-Strom/'07, Suzuki DL-1000 V-Strom/'07, BMW R 1200 RT/'07, BMW R 1200 RT-LC/'14, Honda 500CX Rebel/'17 a nově 2019: Honda NC 750X + Honda 250 CRF-L