Autor Téma: Startér na Canyona  (Přečteno 5232 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Tomaso

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
Startér na Canyona
« kdy: Pondělí, 18/05/2009, 09:15 »
Ahoj všichni, před třemi lety mi dávali do Canyona 500(r.v.1999) v servise  nový (údajně) startér, který před měsícem odešel a je prý (i podle odborníků) neopravitelný. Stálo mě to 9 tisíc. Teď stojím před stejným problémem znovu. Stator prý je dobrý, rotor ne. Kdo prodá funkční startér, raději starší, na Canyona 500?? Nebo můžete nějak pomoct, třeba radou, co s tím dělat? Začínám být zoufalý. Díky za každý tip.

Offline Hanys

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 73
  • Pohlaví: Mužské
  • BlackCanyon PARADA :)
    • Česka strana alkoholickych demokratu
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 18/05/2009, 14:41 »
Tys ho kupoval za 9tis pred 3 lety a ja ho kupoval za 10tis pred mesicem, cena nam nejak stoupa  ;D
A to mi rikej ze ti starter odejde za 3 roky  ???
Rad bych ti poradil ale taky jsem nenasel zadny jiny zpusob nez koupit novy :P
Cagiva Canyon 600  rv. 97  najeto 28000km

Než bys trpěl žízni, pivo rumem řízni :-)

doomik

  • Host
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 19/05/2009, 07:30 »
nevim jestli ti to pomuze, ale zkusim. NEdavno jsem resil problem se starterem a taky jsem myslel, ze je neco v haji.
Po premereni desticky s uhliky jsem zjistil, ze jeden (ten izolovany +) mel zkrat vuci kostre. Zpusobil to ten bordel
zo ve starteru byl. Zmagnetizovany prach s olejem. Po vymyti acetonem zkrat zmizel a zda se, ze je pokoj.

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 19/05/2009, 09:42 »
Já jsem se taky drapal se startérem. Furt jsem dobíjel baterku a nakonec to byl visící uhlík. Stačilo jemně obrousit a vyčistit ten vodící obdélníček a bylo po problému.
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 19/05/2009, 12:34 »
Cipís jak se ti to projevovalo,já taky pořád dobíjim,tak jestli to má cenu rozebírat
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 19/05/2009, 20:28 »
jojo  toto mě taky zajmá... motorka je co chvíla na nabíječce a startér hovno točí...
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Hanys

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 73
  • Pohlaví: Mužské
  • BlackCanyon PARADA :)
    • Česka strana alkoholickych demokratu
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 19/05/2009, 20:39 »
to mi delal regulator dobijeni, mel jsem uplne specene draty a spoje. Koupil jsem ho od typka za 800kc, novy stoji kolem 4000kc. A zatim uz skoro mesic drži jinak jsem nabijel skoro kazdy mesic :P
Cagiva Canyon 600  rv. 97  najeto 28000km

Než bys trpěl žízni, pivo rumem řízni :-)

doomik

  • Host
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #7 kdy: Středa, 20/05/2009, 06:55 »
dobijeni prover tak ze zmeris napeti pri startlem motorou a pak zvedej otacky a mer.
Ja mam pri volnobehu 13,4 a pri lehce zvysenych 13,9 coz myslim staci.
Mozna by slo pouzit regulator z avie 21 za nejakych 200 CZK, ale nezkoumal jsem to dal.
« Poslední změna: Středa, 20/05/2009, 07:00 od doomik »

Offline Radim-CC

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 136
  • Pohlaví: Mužské
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #8 kdy: Středa, 20/05/2009, 10:11 »
dobíjenímám v cajku... nedává žádné extraq hodnoty, ale dostatečné a baterka je taky dobrá... spíš mě zajmalo, kdyby byly horší uhlíky,jestli by se to nějak projevilo na odběru
Jezdím si jen tak pro radost.... tak mě vy ostatní řidiči neštvěte!!!

Offline Cipís

  • Pokročilý
  • **
  • Příspěvků: 82
  • Pohlaví: Mužské
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #9 kdy: Středa, 20/05/2009, 14:41 »
Ahoj,
zjistil jsem to tak, že po nabití baterky mi jenom cvaknul spínač. Tak jsem klepnul do startéru a von se rozběh. Jelikož jsem elektikář tak mi hned napadlo, že bude určitě viset uhlík. Po demontáži startéru se to potvrdilo. Bylo to pod víčkem trochu vorezlý a uhlíky musí v tom vedení jezdit úplně volně. Povytáhl jsem rotor, opatrně odstranil pírka a jehlovym pilníkem vyčistil vodící drážky. Pak jemnym šmirglem trochu vojel uhlíky. Když to bylo ok, tak jsem to nandal zpět a zatím 5000 je to v cajku. Napřed jsem to hledal taky v regulátoru a v baterce a nakonec to bylo tady.
yamaha 750 supertenere, canyon 600, skútr čezeta 502, ČZ 175 Sport, stadion S11

Offline Pigi

  • Starší člen
  • ***
  • Příspěvků: 269
  • Pohlaví: Mužské
  • Yamaha TDM 900 ABS
Re: Startér na Canyona
« Odpověď #10 kdy: Neděle, 24/05/2009, 23:13 »
Já jsem loni kupoval novou baterku,tak jsem jí odnes do prodejny na reklamaci,protože jsem jí nabil a stejně s tim motorem sotva točí,tak uvidim co mi řeknou jestli je ta baterka dobrá tak bude muset asi starter ven,tak snad to do Baldovce vyřešim.
Když jsem byl mladej tak jsem byl hrozně namyšlenej, ale teď  - teď už nemám  žádnou chybu !