Autor Téma: Špatné starty- Dekompresor  (Přečteno 4855 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Špatné starty- Dekompresor
« kdy: Neděle, 17/07/2016, 19:37 »
Ahoj,
protože znám problémy majitelů canyonů, musím se podělit o svou zkušenost...Měl jsem problém se startováním svého Canyona. Sice startér točil, ale ne a ne naskočit. Na strčení chytal celkem dobře, ale startovat vždy takhle není zrovna ideál. Přemýšlel jsem jako většina zde diskutujících o baterce, volnoběžce, starteru atd...mezitím motorka stála asi 4 roky střídavě v garáži, nebo v servisu. Ze servisu se vždy motorka vrátila se slovy NEVÍM CO S TÍM JE. Baterku jsem vyměnil, volnoběžku prověřil, startér taky, ale pořád nic. Pak se dokonce smiloval Ježíšek a nadělil mi nový startér....bohužel, pořád nic. Už jsem to víceméně přestával řešit s tím, že motorku prostě zruším.
Nakonec jsem se rozhodl dát tomu ještě jednu šanci u jednoho garážového odborníka a ten vymyslel, že by se tam mohl dodělat dekompresor. Chvilku mu to trvalo, ale dekompresor je vyroben a motorka po letech opět startuje...doufám, že jí to chvilku vydrží.

Offline leo487

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 21
  • Pohlaví: Mužské
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 17/07/2016, 20:00 »
Ahoj,
a mohl by jsi s námi, co se trápíme se starty nesutále, podělit o nějaké bližší info? Třeba nějaké foto a jak ti to mechanik konstrukčně vyřešil? Je to hodně zajímavý nový poznatek, jelikož absence dekompresoru u toto stroje je největší prokletí..Tak mě těší, že se tím někdo začal zabývat až do nějaké funkční podoby.
Předem díky ;-)
Cagiva Canyon 600, rv. 1996

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 17/07/2016, 21:45 »
Ahoj,
fotky jsem bohužel nepořizoval, ale ve své podstatě je to strašně jednoduchý princip...ikdyž,na koleni v garáži to neuděláš. Onen zmiňovaný garážový mechanik sundal pouze ventilové víko. Na pravé straně ventilového víka je již z výroby příprava na dekompresor (zaslepená díra plus vedení na lanko). V místě zaslepení díry nechal vyfrézovat cca 10 mm díru + osazení na těsnící simerink. Do vzniklé díry vsunul cca 3cm (neměřil jsem) dlouhou kulatinu. Kulatina je uvnitř z jedné strany zbroušena a končí obroušenou stranou těsně nad nejbližším ventilem. Z druhé strany (z venku) je navařen plech s dírou na uchycení lanka, něco jako vačka. K tomu je připojeno obyčejné lanko s pružinkou. Druhý konec jsem si řešil už sám a to tak, že jsem přesunul ovládání sytiče na jiné místo a využil vzniklého místa po sytiči (jen tu páčku jsem musel nahradit trošičku delší, tou od sytiče jsem to neumáčkl).
Vím, že můj popis zní složitě, ale skutečnost je podstatně jednodušší...jen sehnat někoho s frézou.
A fotky? Pokud o to bude zájem, tak to nafotím...jde jen o to, sundat nádrž, zbytek drží na jednom šroubku.

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 18/07/2016, 22:21 »
Ahoj,
tak mi to nakonec nedalo a ještě jednou jsem to rozebral a něco nafotil. Sice jen telefonem, ale nafotil. Teď už jen zbývá nějak sem ty fotky dostat...snad se podaří.
Doufám, že mě mechanik co to vymyslel nebude honit po soudech, že jsem vyžvanil jeho know how :-X

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 18/07/2016, 22:23 »
...a další

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 18/07/2016, 22:25 »
...a ještě

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 18/07/2016, 22:26 »
...a ještě

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 18/07/2016, 22:28 »
...a poslední

Offline sejrac

  • EXVL 23.1
  • Administrator
  • Odborník
  • *****
  • Příspěvků: 2 152
  • Pohlaví: Mužské
    • http://www.sejrac.com
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 19/07/2016, 22:44 »
Díky moc za tvůj příspěvěk! Mohl bych to dát i na web do sekce "Tipy a triky"

Vkládám ještě fota, aby je viděli nepřihlášení uživatelé:





































S11 >> J550 >>  S51E >> CC 600 >> MTS 620 D >> SF 848 >>DMhc 659  <<

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 21/07/2016, 20:54 »
Ok...nemám s tím problém, snad to někomu pomůže.

Offline Vydrik

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
  • Pohlaví: Mužské
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 14/11/2016, 15:14 »
Ahoj, zajímalo by mně jak to hodnotíš s odstupem času. Funguje to? Jak se změnilo startovani? Dik

Offline tirdil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
Re:Špatné starty- Dekompresor
« Odpověď #11 kdy: Neděle, 28/05/2017, 14:35 »
Ahoj, s odstupem času stále funguje. Po zimní přestávce nastartování na první pokus.