Historie značky CAGIVA

Značka Cagiva spatřila světlo světa v roce 1978, tedy před dvaadvaceti léty. Její název vychází ze zkratek tří slov: jména zakladatele Castiglioni Giovanni a místa vzniku Varese. I když má Cagiva v logu mírumilovně vyhlížejícího slona, chovala se od začátku jako dravec. Nejdříve pohltila známého výrobce Aermacchi, v roce 1985 přišla na řadu Ducati (do září roku 1996), o rok později došlo na další italskou legendu Moto Morini. Národní expanze začala v roce 1986 kapitálovým spojením se švédským výrobcem - Husqvarnou.

Rozmach pokračoval i v letech devadesátých. V roce 1992 koupil Claudio Castiglioni tehdy "mrtvou" značku MV Agusta a c roce 1997 začala Cagiva úzce spolupracovat se značkou Derbi.

Do roku 2000 vstoupila značka Cagiva s modernizovaným logem. Jednoduchá grafika zachovává charakter originální pozice slona. Veškerá dynamická energie je nyní umístěna po obvodu elipsy a nachází symbolicky svůj vrchol v chobotu a v klech.

Na česky trh vstoupila Cagiva v roce 1992. Kromě zmíněných značek Husqvarna, MV Agusta, Derbi u nás Cagiva s.r.o. ještě zastupuje jihokorejské značky Daelim a Hyosung.

 

Proměny loga

 

Cagiva Logo 1978
V roce 1978 byl slon správný symbol, Giovanni Castiglioni ho zvolil pro Cagivu krátce po druhé světové válce, která vstoupila do motocyklového světa s číslem jednav italských barvách.

Cagiva logo 1985

V roce 1985 vzal slon všechnupozornost na sebe a na novémlogu zmizeli italské barvy.

Cagiva logo 1987
V roce 1987 upozornila Cagiva na svou závodní činnost oblečením slona do šachovnicového praporku pro rozlišení závodní sekce od normální produkce.

Cagiva logo 2000

V roce 2000 Crimsonovo designerské centrum upravilo slona pro větší shodu s novými modely Raptor, V-Raptor a Navigator. Veškerá dynamická enrgie je umístěna po obvodu elipsy a nachází symbilocky svůj vrchol v chobotu a v klech.